مراقبت و سلامتی

بهترین کرم دور چشم

بهترین کرم دور چشم

بهترین کرم دور چشم

چشم یکی از نقاط مهم و تاثیر گذار در زیبایی چهره است. وقتی برای اولین بار با کسی رو به رو می شویم، اولین قسمتی از صورت فرد که برای ما جالب توجه است، چشم او است. بنابراین چین و چروک ها، تیرگی ها و سایر نقایصی که در پوست اطراف چشم فرد ایجاد شده است، همگی باعث جلب توجه دیگران و پیر تر نشان دادن افراد خصوصا خانم ها می شود. این موضوع قابل پیشگیری و قابل درمان است.(ماسک برای صورت)

برای رفع این مشکلات در پوست اطراف چشم که یکی از حساس ترین و ظریف ترین نقاط صورت است، کرم هایی طراحی شده است که مواد مغذی مورد نیاز پوست اطراف چشم را فراهم می کند و به زیبایی هر چه بیشتر آن کمک می کند. در ادامه در رابطه با کرم های دور چشم و نحوه استفاده از آن ها صحبت خواهیم کرد. سپس چند نمونه از بهترین کرم های دور چشم موجود در بازار را به شما معرفی خواهیم کرد.

کرم دور چشم چیست؟

کرم دور چشم، یکی از ضروری ترین محصولات پوستی برای همه افراد خصوصا در سنین بالا است. پوست اطراف چشم نیز مانند پوست سایر نقاط صورت چه بسا بیشتر از آن ها، نیاز به رسیدگی و مراقبت دارد. زیرا این قسمت از پوست صورت به دلیل حرکات زیاد و مکرر عضلات سازنده چشم و پلک ها، بیش از سایر نقاط در معرض بروز تغییرات پوستی نظیر چین و چروک می باشد.

کاهش رطوبت و چربی ضروری پوست اطراف چشم، ژنتیک، عوامل محیطی نظیر اشعات خطرناک نور خورشید و رادیکال های آزاد علاوه بر چین و چروک، باعث بروز شرایطی نظیر تیرگی اطراف چشم، پف زیر چشم و تغییراتی از این قبیل می شوند. این شرایط اغلب در سنین بالا ایجاد می شود، اما برای جلوگیری از بروز زودهنگام چین و چروک های اطراف چشم، باید از سنین پایین  به استفاده از محصولات پوستی نظیر کرم دور چشم اقدام کنید.(ماسک برای صورت)

بهترین کرم دور چشم

بهترین کرم دور چشم

ترکیبات سازنده کرم های دور چشم

کرم های دور چشم حاوی انواع ویتامین ها شامل ویتامین گروه های B و ویتامین A و C می باشد. ویتامین  C موجود در این کرم ها نقش محافظتی و ترمیمی بر عهده دارد. این ویتامین برای محافظت از پوست در برابر رادیکال های آزاد به کار می رود. علاوه بر این، تغییراتی نظیر افزایش ضخامت پوست اطراف چشم و کاهش تیرگی ها از دیگر فواید وجود ویتامین C در ترکیبات سازنده کرم های دور چشم است.

در سوی دیگر، سایر ویتامین ها نیز برای محافظت در برابر اشعات خطرناک خورشید و آنتی اکسیدان ها و همین طور روشن کردن پوست اطراف چشم کمک می کنند. مواد مرطوب کننده و ترکیبات ضد آفتاب نیز از جمله موادی هستند که اغلب در ساخت این کرم ها مورد استفاده قرار می گیرند. کرم های حاوی مواد کلاژن ساز به منظور رفع هر چه بهتر چین و چروک ها مناسب هستند.

گروهی از کرم های دور چشم حاوی کافئین هستند. کافئین ماده ای مناسب برای افزایش گردش خون در پوست، بهبود اکسیژان رسانی و افزایش سوخت و ساز سلولی در آن نواحی است. به این صورت تاثیر زیادی در افزایش ضخامت و سفت شدن پوست اطراف چشم و رفع پف این نواحی دارد.(ماسک برای صورت)

نحوه استفاده از کرم های دور چشم

برای استفاده از کرم های دور چشم، مقدار کمی از آن را (تقریبا به اندازه یک نخود) به کمک انگشت خود، به آرامی و ملایمت، به صورت نیم دایره ای در اطراف چشم بزنید. برای پخش کردن کرم در نقاط مختلف نیازی حرکات کششی و مالیدن پوست اطراف چشم نیست. بلکه باید با انگشت خود ضربات کوچک و آرام

در اطراف چشم بزنید تا جایی که کرم به خوبی جذب شود.

اگر پیش از استفاده از کرم به کمک تونر ها یا سایر پاک کننده ها پوست خود را تمیز کنید، جذب و اثرگذاری کرم دور چشم نیز بیشتر خواهد شد. از ورود کرم به چشم خودداری کنید. به این منظور بهتر است کرم را در فاصله های مناسبی نسبت به چشم بزنید.

این کرم ها عمدتا برای پوست زیر چشم به کار می روند. به همین دلیل اگر قصد استفاده از آن در قسمت فوقانی پلک را دارید، توصیه می شود با متخصص پوست خود مشورت کنید. به طور کلی باید 2 بار در روز از کرم دور چشم استفاده کنید. یک بار صبح پس از شست و شو کامل صورت و دومین بار در شب و چند ساعت قبل از خوابیدن بهترین زمان برای استفاده از این کرم ها است.

بهترین کرم دور چشم

نکات ضروری در رابطه با مصرف کرم دور چشم

  • یکی از مهم ترین نکاتی که در خرید کرم های دور چشم باید در نظر داشته باشید، بی بو و ترجیحا بی رنگ یا سفید بودن محصول است. اغلب کرم های دور چشم با عطر و بو زیاد، باعث بروز حساسیت پوستی می شوند. خصوصا در افرادی که پوست حساسی دارند، باید این نکته را در خرید محصول در نظر داشته باشند.(ماسک برای صورت)
  • نکته دیگر در رابطه با استفاده از کرم های اختصاصی دور چشم است. همان طور که می دانید، پوست اطراف چشم از سایر نقاط نازک تر و حساس تر است. بنابراین نمی توان از محصولات مراقبتی پوست سایر نقاط به عنوان جایگزینی برای این کرم ها استفاده کرد. درصد ترکیبات سازنده و گاهی نوع مواد به کار رفته در محصولات پوستی دیگر کاملا متفاوت است. این محصولات اغلب اثرات قوی تری دارند و استفاده از آن ها برای پوست حساسی مانند پوست اطراف چشم، اثرات جبران ناپذیری بر جای می گذارد.
  • قبل از استفاده از کرم دور چشم آن را درون یخچال قرار دهید. استفاده از کرم سرد شده، به کاهش پف زیر چشم کمک می کند.
  • کرم های دور چشم برای تمامی سنین مناسب است. اما بهتر است کرم مورد استفاده توسط نوجوانان و افراد کم سن و سال بیشتر بر پایه رطوبت رسانی باشد. برای افراد در این سنین کرم هایی با خاصیت ضد چروک و تیرگی اطراف چشم چندان توصیه نمی شود.

بهترین کرم های دور چشم:

در ادامه تعدادی از بهترین کرم های دور چشم موجود در بازار را به شما معرفی خواهیم کرد.

کرم دور چشم لورآل ضد چروک

 این محصول به صورت کاسه ای و در قالبی شیشه ای تولید می شود. حجم کرم دور چشم لورآل 15 میلی لیتر است. این محصول ساخت کشور فرانسه است. از جمله ترکیبات سازنده این کرم می توان به ویتامین A، ویتامین های گروه B، ویتامین E، ویتامین C  و سایر مواد مغذی مناسب پوست صورت اشاره کرد. کرم دور چشم لورآل ضد چروک، نه تنها چین و چروک ها و خطوط ایجاد شده در اطراف چشم را از بین می برد، بلکه از ایجاد خطوط جدید در آن نواحی نیز جلوگیری می کند.(ماسک برای صورت)

بهترین کرم دور چشم

کرم دور چشم اریکه

 کرم دور چشم اریکه ساخت کشور فرانسه است. این کرم به شکل تیوپی تولید می شود. استفاده از محفظه پلاستیکی انعطاف پذیر، استفاده از این کرم را راحت تر کرده است. این کرم حاوی ویتامین E است و برای از بین بردن چین و چروک های پوست اطراف چشم و همین طور رفع تیرگی پوست مناسب است.

بهترین کرم دور چشم

کرم دور چشم باله آ مدل beauty effect

 کرم دور چشم باله آ، محصول کشور آلمان است. ویتامین ای موجود در این کرم، برای رفع تیرگی های پوست اطراف چشم و از بین بردن چین و چروک مناسب است. این کرم تاثیر فوق العاده ای در افزایش خاصیت کشسانی و ارتجاعی پوست دارد. در ساخت این کرم از تکنولوژی میکرو کلاژن های کروی استفاده شده است. حجم این محصول 30 میلی لیتر است.(ماسک برای صورت)

بهترین کرم دور چشم

کرم دور چشم اسکین کد

 کرم دور چشم اسکین کد برای انواع پوست ها مناسب است. این کرم با حجم 15 میلی لیتر و در قالبی کاسه ای تولید می شود. از جمله مواد اصلی سازنده این کرم به کافئین، عصاره شاه بلوط و سایر ترکیبات گیاهی می توان اشاره کرد. کرم اسکین کد مانند سایر کرم ها برای از بین بردن چین و چروک ها، رفع تیرگی  و پف زیر چشم مناسب است. این کرم هم چنین به تقویت پوست اطراف چشم و بازسازی آن کمک می کند.

نمونه های ذکر شده در بالا تنها تعداد محدودی از بهترین کرم های موجود در بازار است. اگر به دنبال برند های داخلی هستید، می توانید برند هایی نظیر برند درماتیپیک، سان سیف، درمالاین، بایومارین، الیوکس، مرو، سینره، پریم و موارد دیگر را در نظر داشته باشید.(ماسک برای صورت)

بهترین کرم دور چشم

بهترین کرم دور چشم

فروشگاه اینترنتی ماتیک

مجموعه ماتیک دارای محصولات متنوع و اورجینال در زمینه لوازم آرایشی و بهداشتی می باشد، شعار مجموعه ” از انتخاب تا تحویل فقط با یک کلیک ” در جهت ارائه خدمات سریع به مشتریان می باشد، مجموعه آرایشی و بهداشتی ماتیک تنها مجموعه ای است که بعد از مشاوره دادن به مشتریان و ارسال کالا این امکان را به شما عزیزان می دهد که به نا به هر علتی از محصول راضی نبودید، محصول را پس گرفته و مبلع شما را عودت دهد.

شما عزیزان می توانید بهترین لوازم بهداشتی و آرایشی را با قیمت مناسب و کیفیت عالی را از فروشگاه اینترنتی ماتیک ،بخواهید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *